Úvod > Aktuálně > NEŽ PŘIJDOU VÁNOCE

3.12.2019
Datum ukončení:
6.1.2020

Všichni se těšíme na Vánoce a "dárkování" pod vánočním stromečkem. Ještě než přijdou uplyne mnoho vody a musíme udělat plno věcí. Od konce listopadu se na příchod Vánoc připravujeme. Podzimní výzdoba se změnila na zimní a vánoční. Zpíváme si písničky o zimě a Vánocích, chystáme dárky a přáníčka. Celá školka je v napětí a očekávání.

První adventní úterý jsme společně s rodiči vytvářeli dárečky pro naše seniory, za kterými pravidelně chodíme do pečovatelských domů v celé Třebíči. Také jsme je pozvali na společné rozsvěcování vánočního stromečku před školkou, která doprovázelo vystoupení kamarádů z Ptáčků. Myslím si, že to pro ně byl velmi silný a dojemný zážitek - vystoupení malých dětí a tolik péče a vlídných úsměvů. V mnohých očích se objevily i slzy dojetí. Nechybělo ani pohoštění - vánoční punč a cukroví, které připravily nejen naše kuchařky, ale podílely se i děti. Vykrajovaly a zdobily perníčky.

Barborku jsme si připomněli v jednotlivých třídách a utrhli si třešňovou větvičku.

Ve čtvrtek přišel Mikuláš s čertem a andělem. Všichni jsme se trochu báli, ale za balíčky ovoce a  mlsání to stálo.

Každý den společně odpočítáváme na adventním kalendáři dny do vánoc. " A už, aby tady byly, aby se nám nezpozdily ...."