Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Aktuální informace docházka do MŠ 23.3.2020 - jak mluvit s dětmi o koronaviru

Aktuální informace docházka do MŠ 23.3.2020 - jak mluvit s dětmi o koronaviruDatum konání:
1.3.2020
Datum ukončení:
30.4.2020

Jak mluvit s dětmi o koronaviru? Nabízíme řešení

/web ministerstva zdravotnictví- https://koronavirus.mzcr.cz/jak-mluvit-s-detmi-o-koronaviru-nabizime-reseni/

Současná pandemie koronaviru se dotýká i dětí, které často nerozumí tomu, proč nesmí do školy nebo navštěvovat své babičky. Mohou mít obavy a strachy, které vůbec nevnímáme. Ani dospělí mnohdy nevědí, jak o pandemii mluvit, co si o tom ale mají myslet děti a jak jim hrozbu koronaviru vysvětlit? Psychologové Ministerstva vnitra spolu s dalšími dobrovolníky připravili v rámci mezinárodní spolupráce českou verzi ilustrované brožurky pro malé i velké Ahoj, já jsem Korona. Pokud pomůžeme dětem správně a v klidné atmosféře vysvětlit fakta, pochopit běžné emoce jako strach, úzkost, hněv a smutek, pomůžeme nejen jim, ale i sobě. 
Využijte proto nyní příležitost a šiřte tuto ilustrovanou brožuru všude kde se dá. Totéž děláme i my na Ministerstvu zdravotnictví. S brožurou pracuje i policie, hasiči a Česká pošta. Další využití předpokládáme prostřednictvím Českomoravské psychologické společnosti a Unie psychologických asociací.

Brožuru, kterou najdete v příloze, laskavě poskytla její autorka paní Lies Scau, psychoterapeutka z De Weg Wijzer – Odborného centra pro terapii traumatu a smutku (Belgie) a fakulty Portland Institute for Loss &Transition (USA). Brožuru jsme zveřejnili také zde, v češtině, angličtině a francouzštině. V plánu jsou další jazyky. Budeme rádi, když se zapojíte, protože každá pomoc se počítá. Jde nám o posílení rodin i komunity. #spolutozvládneme

 

Informace_o_provozu_MŠ 19.3.2020.doc

 

 

 

AKTUÁLNĚ - DOPORUČENÍ ZŘIZOVATELE MATEŘSKÉ ŠKOLY

Na základě aktuálně platných informací rozhodl zřizovatel, že mateřské školy v Třebíči zůstávají i nadále v provozu.

Doporučujeme rodičům dětí zvážit přítomnost dítěte ve škole v případě, že mají možnost ponechat dítě doma (např. z důvodu, že má staršího sourozence v základní škole nebo je rodič na mateřské či rodičovské dovolené).

 

Zrušení účasti dětí na akcích MŠ

- do odvolání se ruší přítomnost dětí na veškerých akcích MŠ
(plavecká výuka, návštěva divadel, návštěvy domovů seniorů, návštěvy základních škol a jiných hromadných akcí).


Mgr. Miloslava Brančíková

ředitelka MŠ