Zahrada se krásně zelená, Sakury, hrušeň, kdoulovce jsou plné květů,na keřích a v trávě se objevují první včelky, čmeláci. Pro děti je ideální čas k objevování, pozorování a radostnému pobytu venku.
V zahradě si společně všímáme změn v přírodě. Pozorujeme, jak ze země vykukují první květy narcisek,tulipánů, posloucháme zpěv ptáků a děti v přírodě hledají drobné živočichy, kteří se po zimě opět probudili. Děti se učí vnímat přírodu všemi smysly - dotýkají se půdy a naslouchají zvukům kolem sebe.
Jaro je také časem práce a péče. Společně s dětmi plejeme vyvýšené záhonky, kde nám roste pažitka a drobné jahůdky.
V přírodní zahradě děti mají prostor pro volnou hru. Děti využívají přírodní kuchyňky, staví z přírodních materiálů, hrají si na badatele s malými pozorovatelnami nebo si jen tak užívají pobytu venku. Přirozené prostředí podporuje dětskou fantazii, pohyb ,radost.
V zahradě zadržujeme dešťovku ze střech pískovišť pro zalévání v zahradě. Už jsme je vytáhli, snad už nebude mrznout:-).
Moc děkujeme za přesazení 3 stromků Arónie na vhodnější místo v zahradě tatínkovi a dědečkovi Verunky Veselé z 1. třídy Kuřátek. Moc si pomoci ceníme.
Moc děkujeme!